Select Page

All the way up!!

All the way up!!

Pokud píšu o buchtách, který nějak ovlivňujou moji hru, snažím se nejmenovat. Pokud píšu o čůrákách, který mě serou svou přítomností, tak jmenuju. Stejně tak jmenuju když píšu o někom kdo má nějakým způsobem můj obdiv. Navíc minule sem prolomil hranici inzerce tím, že sem tady veřejně doporučil žebra ze společnosti žebírkov. Mimochodem ty vepřový bbq jsou vážně skvělý.

Dneska chci vyzdvihnout věc, která se může zdát nevýznamná ba dokonce pošetilá. Jenže já sem přesvědčenej, že čím víc se o tom bude mluvit a psát, tím větší radost to může vytvořit jejím aktérům. Vlastně nepůjde o jednu věc, půjde o dvě věci, ve který jsou zapojený dohromady čtyři lidi. Já tím, že o tom píšu tak jim vzdávám obrovskej hold a chovám k nim maximální možnej obdiv. Jedná se o normální mladý lidi, kteří se rozhodli, že cesta je to nejlepší možný řešení, jak trávit tohle léto. Jasně cestujou všichni a pravděpodobně jejich nápad není jedinečnej. Nicméně jsou to lidi, který jsem v životě potkal a na sociálních sítích je sleduju a díky tomu co v tuhle chvíli podnikaj, je sleduju ještě víc. Vono totiž na tohle nemá každej koule.

První dvojice je čistě pánská ve složení Ivo a Filip, kteří se rozhodli, že vyrazí z nějaký moravský prdele, tuším, že Olomouc nebo Prostějov, že vyrazí k moři na kolech. S průměrnou rychlostí něco kolem patnácti za hodinu a aktuálním velice proměnlivým počasí jsou momentálně někde ve Slovinsku a jejich putování by mělo trvat do 15.srpna. Vyrazili 4. srpna vybaveni slivovicou, olomouckejma tvarůžkama a pár dalšíma krámama a jejich putování se dá pravidelně sledovat na jejich sociálních sítích, který linku na konec článku. Podobnej trip na kolech mimochodem absolvoval i můj bratranec Pavel, kterej s partou z Hradce Králové vyrazil až někam na Slovensko. Obdivuhodný a šílený jednání těchto šílenců mi dali důvod uvažovat o koupi vlastního kola a jednou to třeba zkusit dát taky. Kluky můžete podpořit posláním sms na číslo +420608255190 ve tvaru „Go boys go“ nebo posláním pár korun na účet 000000-2131456023/0800. Poslal sem jim pětikilo, protože tyhle porachtaný nápady prostě stojej za to podpořit. Zvlášť když člověk ví, že mu těch pár korun chybět nebude. A týpkům to aspoň pomůže koupit mazání na ty vomačkaný prdele volezlý vlkem.

Druhá dvojice je smíšená a jejich kousek je stejně skvělej, jako to co dělaj kluci. Můj kámoš a brácha z bejvalýho bytu Skyppa a kámoška Sára se rozhodli vydat na lowcost trip po Evropě. S minimem věcí a skoro bez prachů vyrazili z Prahy na Berlín, Hamburk a teď sou někde v Holandsku a rozhodně nemaj v plánu zůstat. Jejich počínání lze sledovat online a musím říct, že to mají perfektně zmáknutý. Snapchat, livestream z míst kde je free wifi a pravidelný facebook posty mě neuvěřitelně baví a celý jejich putování v člověku nechává pocit, že by měl na všechno mrdat, sebrat tašku a vypadnout do piče taky. Sem nadšenej z kombinování technologie a dobrodružství, který cesty do neznáma přináší. Sem nadšenej, že v tomhle světě, kdy část lidí nosí pepřák, aby ho náhodou neznásilnil nějakej muslimskej bratr, kterej tu stejně není, se dokáže parta mladejch lidí sebrat a vyrazit. Vedle těchto čtyř lidí bude moje dovolená v chorvatsku s tátou a jeho partou působit jako úplná nuda. Nicméně já sem připravenej si s sebou vzít notebook a přijet z ní s napsanou knihou. Ale příští rok je jasný, že moje léto bude díky mejm čtyřem přátelům mnohem víc v pohybu. Díky vám za to. Bubaklife

 

https://www.facebook.com/groups/645958668885020/ Lowcost race by Skyppa & Sara

https://www.facebook.com/ivo.spisar?fref=ts // Ivo & Goby – na kole k mořu

About The Author

Leave a reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *