Select Page

Hašan, uprchlíci a comics

Upřímně, nevim co napsat dřív. Jestli to, jak můj kámoš po přečtení posledního článku chtěl překonat pána Temnoty a nechal se chytit při krádeži komiksů, nebo to jak do evropy putuje přes moře půlka afriky a nebo to jestli to Dominik Hašek se svým energy drinkem dělá správně. Tři velký a významný témata, který by teoreticky mohly jít sepsat jako jeden článek i když spolu zdánlivě nesouvisí. Ale co když souvisí?
Začněme Dominátorem, ten po osmi návratech do nhl konečně skoro v padesáti ukončil karieru sportovce a vrhnul se na karieru, která už mu jednou tak docela nevyšla. Pamatuju si jak jsem psal status o tom, že v česku můžeš spáchat podnikatelskou sebevraždu několika způsoby, tutovka je zkusit vyrábět a prodávat žvýkačky, o něco menší šanci máte, když to rozjedete na poli energiťáků. Mám rád energiťáky, je to sajrajt plnej cukru a kofeinu o kterým Vám každej ženskej internetovej magazín řekne jednou za čas, že není moc zdravej. Hašan se do toho pustil od podlahy a pojmenoval ty svý sračky Smarty. Fajn, proč ne, černá a bílá plechovka, opět fajn, proč ne, ale kurva co to logo? Dominátore, každý správný logo by mělo bejt tak snadný, aby si ho školáci mohli kreslit do sešitů o hodině fyziky, teda pokud dneska ještě školáci maj sešit. Se zájmem sleduju jak Hašan buduje distribuci a jde samozřejmě tou cestou ochodních domů. Už má penny market, marko a tesco. Jakožto člověk, motající se v retailu si myslím, že Hašan to pojede hodně na objemy. Piksla toho jeho svinčiku ho vyjde tak na 6,60 bez daně a čím víc toho vyrobí, tím nižší cena bude. Proto může ty plechy sázet na obchodní řetězce, kterej si na to nahodí tu svoji marži a když Hašan ještě trochu pustí chlup, dá to i na leták. Letáky sou samozřejmě skvělá věc a fungujou nicméně to k tomu, aby si získal nějaký postavení na trhu nestačí. K tomu, aby člověk mohl prodávat produkt je potřeba schopnej marketing. U Hašanovýho nápoje se nemůžu zbavit pocitu, že ten marketing dělá sám Hašan. Doporučuju jeho facebook kde sou superamatérský fotky plechovek na všech možnejch i nemožnejch místech. K tomu vždycky patetickej slint o sedmi řádcích, kde nechybí slova jako soutěžicka, drinčik nebo baťůžek. Možná by nebylo špatný přemýšlet o novým šéfovi marketingu a já bych tu měl jeden tip.
V pátek sme měli akci, která stála na pár lidech. Taková ta akce kde když vám někdo vypadne, musíte složitě shánět náhradu a stejně ta náhrada nebude plnohodnotná. A přesně to se málem pár hodin před akcí stalo. Zprava, že jeden kámoš byl zadrženej policií by mě ani tak nešokovala. Je nám dost na to, aby sme si dokázali svý průsery vyžrat až do dna a bejt zadrženej policií není vlastně nic tak zvláštního. Minimálně ty fešáci od dopravky mě zadržujou docela pravidelně. Věděl sem, že kámoš je podnikavej a někdy holt každej podnikatel udělá chybu. Abych to přiblížil, nebylo šokující, že ho zadrželi, průser byl to za co ho zadrželi. Kámoš je dost velkej fanoušek komiksů a tak se kámoší s lidma se stejným zaměřením. No a některý z nich maj třeba krámy s komiksama. No a v tom krámu se ty komiksy ztrácely a přitom poptávka byla uspokojená na maximum. Pak se na to přišlo a bylo to. Je skvělý jak jednotlivec chytrou cenovou strategii dokáže přetáhnout poptávku z oficiálního trhu na trh černej. Stačí dát nižší cenu a ta distribuce se rozšíří jako když mávnete proutkem. K tomu, pak už stačí jen chytře marketingově zacílit a boom, můžete black business přeměnit v clear business. No a nebo Vás chytnou, nicméně talent pro obchod máte víc než zřejmej, jen nemáte štěstí. Proto si myslim, že buď by měl Hašan nabrat mýho kámoše do svého marketingovýho týmu, nebo by se měl začít kámoš kámošit s Hašanem a tu jeho liščí sračku mu krást a sellit na černým trhu. Dokonalá synergie.
No a k těm uprchlíkům. No a co kurva, že sou černý, no a co kurva že maj jinou víru. Ty lidi zdrhaj před válkou, chcípaj v moři a vy kriplové žeroucí kebaby a pho polívky budete psát rasistický statusy a pičoviny na vaše umrdaný profily? Naserte si, člověk co potřebuje pomoc by ji měl dostat od člověka, kterej mu ji může poskytnout. A že to tu třeba jednou ovládnou? Nemyslim si, smarty drink taky může v lednici bejt bílej vedle černýho. Bubak Hašan

About The Author

Leave a reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *