Select Page

Video God

Video God

Je to už něco kolem dvou měsíců, kdy jsem udělal rozhodnutí a podniknul první kroky k tomu, začít točit videa a dávat je na youtube. Nikdy jsem v ruce kameru pořádně nedržel a o focení zase vím jen to, že by ty fotky neměly vypadat debilně. Jako třeba fotky vašich rodičů na dovolený nebo tak. Shlídnul jsem slušnou dávku youtube kanálu z Česka a Slovenska a zjistil jsem, že mě nebaví skoro nic. Nikdy sem neměl potřebu říkat chytrý věci trapným způsobem jako Martin Rota, nikdy sem neměl chuť se líčit a točit o tom jako většina kund a ani nejsem naspeedovanej jako Tomáš Touha, takže šance točit běhání a sport je u mě taky docela malá. Hraju třeba hry, ale nejsem v tom moc dobrej, taky docela vařím, ale zas dělat čistě jenom food blog. na to si úplně netroufám. Jo a móda, to snad ani nebudu komentovat. Začal jsem nakoukávat nějaký ty zahraniční tvůrce a tam už by se nějaká ta inspirace našla. A tak jsem si vytvořil plán toho co je potřeba a začal jsem.

Základ toho všeho je mít kvalitní příběh. Moje myšlenka byla, přesunout některý příběhy z textový formy, kterou miluju, ale poslední dobou moje kreativita v tomhle směru dost upadala, do formy videa. Žiju docela zajímavej život, cestuju, bydlím po hotelech, znám spoustu lidí z hudební scény a dostanu se na dost míst, navíc mám kolem sebe spoustu skvělých lidí a to dohromady je ideální základ pro příběh. Z našetřených peněz jsem zakoupil kameru, ohebnou trojnožku a mikrofon. Tuhle sestavu jsem později rozšířil o gopro  poslední generace a nějakej ten lepší počítač  na stříhání. Volba padla na imac. Nastavil jsem si, že video by nemělo mít víc než patnáct minut, což jsem později zkrátil na deset a protože mě čekala služebka na Slovensko, první díl se natočil prakticky sám. Díky moc kámošům, že mi ten první díl pomohli postříhat. Ty další už jsem zvládnul tak nějak sám a dneska, když jich mám venku nějakejch osm, můžu říct, že mě to sezení u toho a hraní si se záběrem a zvukem dost baví.

Točit videa mě taky donutilo začít dělat věci. Nesedět doma na prdeli a vypadnout ven. Sice na vás každej čumí jak na blázna protože si povídáte s foťákem, kterej je velkej jako automatická puška, ale fuck it. Jak jsem řekl na začátku,  věnuju se tomu dva měsíce, první video mám venku asi tak měsíc a za ten měsíc sem stihnul tolik věcí, který si díky týhle zálibě můžu kdykoliv znovu připomenout, že pro mně má smysl v tom pokračovat. Jo a jestli se na ty videa někdo kouká? Zatím pár stovek lidí. A to mezi náma není vůbec špatný protože vlastně točím věci co jsou doopravdy a ne nějaký zkurvený pranky, tutoriály a tagy. Což do těď kurva nevím co znamená.

Bubak

About The Author

Leave a reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *