Select Page

Videologie

Videologie

Nenávidím psaní seznamů, je to stejný jako s oslavou narozenin kamarádky, kam stoprocentně přijde jen pár lidí, se kterejma nechcete mít, prostě na to zapomenete. A stejný je to se psaním seznamů, pokaždý něco zapomenu a vzpomenu si až ve chvíli, kdy už je seznam uzavřenej. Tak mě napadá, že tímto děkuju všem co mně nezapomněli dát na guest, ať už to bylo kdykoliv. To nicméně není tématem tohodle postu a je mi jasný, že už teď sem porušil zase všechny literární pravidla, který tenhle blog pro kámoše pravidelně porušuje. Že jo. Chcí mluvit o něčem jiným. O něčem co mi pomáhá relaxovat a to jsou videa na internetu. Poslední dobou sem viděl dost zajímavých věcí a na některý bych chtěl upozornit protože svým způsobem stojí za to. Některý jsou víc než bizarní a stává se mi, že sám sebe přistihnu žasnout nad tím, jak hluboko dokážu klesnout, když něco podobnýho sleduju, ale zkusím vytáhnout i věc, která mně dokázala pobavit a dokázala mi, že kreativní svět ještě není tak v prdeli. I když, no uvidíme. Nehodlám sem dávat žádný odkazy, kdyby někdo chtěl něco najít, v době googlu s tím přece není žádnej problém ne?

Začnu tím co pravděpodobně pojede většina národa, někdo na to kouká se zálibou, někdo s vlastní omezenou představou, že takhle to doopravdy je a někdo na to kouká tak jako já. No a já na to koukám tak, abych o tom psal. Vzhledem k faktu, že doma nemám televizi připojenou k žádnýmu kabelu, jsem odkázanej na stahování a sledování online archivů danejch televizí. A po asi dvaceti dílech, jsem se nedávno na upozornění kámoše, že máme co dočinění s dopadem na přibližující se dno, rozhodnul pustit si první českou late night show. Show Leoše Mareše. Od začátku to na mně působí jako levnější a špatně udělaná kopie skvělýho Jimmyho Kimmela a nebo Fallona. Vtípky jsou škrobený, popotahující Leoš nestíhá a chvílema hraničí s trapností. Jako alternativu volím původní předlohy ze států nebo moderování Leošovi manželky na undergroundový televizi Regina. Monika jednoho dne převezme Leošův formát a společně s ředitelem televize, věštcem, moderátorem, cvičitelem a komentátorem v jednom Janem Saavedrou, rozjedou Late night na tv regina. Hned jak se rozšíří prostory televizního studia. Jinak moje oblíbený nedebilní late night shows jsou dále Conan a každou neděli jedoucí na HBO, Last week tonight.

Archiv TV prima je zlatej důl, pravidelně sjíždím díly Ano šéfe a aktuální serie zatím pálí vostrejma, Pohlreich občas parádně hraje a dost často vypadá, jako člověk, kterej pochopil, že tady na tom světě už moc normálního nezbylo. Hrníček, matka co přišla bránit vyhozenýho syna, vegani z krymský, jejichž stánek na food festivalech po praze zavírá pravidelně jako první, asi aby to jejich pojebaný raw nevoschlo a teď světák z Poděbrad z francouzskou restaurací pro lepší lidi, kterej vlastně ve francii byl jen čtyři dny a žral tam suchý bagety. Jeden by řekl, že k tomu aby chytrej člověk trochu pochopil co v restauračnim bizu jo a co ne, a že nejlepší bude se na to vysrat, stačí nakoukat všechny díly Ano šéfe. Hovno. Skvělá kuchařská alternativa na internetu, pokud si teda ujíždíte na vaření jako já, je kanál Levné vaření cz, kde moravskej ráčkující videobloger čaruje jednoduchý a laciný jídla za pomoci vegety a různejch druhů točenýho salámu. Atmo jeho videí působí jako čistá zoufalost, ale ve skutečnosti je to to samý jako tenhle blog. Základ je prostě vždycky nejvíc. Jestli chcete vážně zkusit něco uvařit a má to mít trochu koule, tak sledujte foodtube jamieho olivera, můj oblíbenej djbbq, recepty z fwords, týpka co vaří na refresher.sk, kanál vařte s Majklem, ten doporučuju velice, Majkl má nadšení a radost ze všeho a působí jako jedno velký šťastný dítěm, navíc jídla co vaří, nejsou uplně blbý a zvládne je i absolutní kuchařský vemeno. Ńo a když se vám podaří něco uplácat a totálně zasrat kuchyň, pusťte si prostřeno, kde se objevim jednoho dne nejspíš i já.

Seriály, stejně jako každej kdo trochu nežije v prdeli ví, že Narcos je seriál roku. Každej mladej puberťák bude chtít bejt Escobar, a každej včetně vašich rodičů budou vědět, odkud že je ta sračka co si pere dnešní generace havlovejch dětí do rypáku. Další co stojí za zmínku je novej south park, kterej už od minulý serie přešel na koncept, že jednotlivý díly na sebe plynule navazujou, takže rozhodně nezačínejte trojkou. Řeší se imigranti, Donald Trump, moderní doba a hipstři. Pro lidi co maj rádi něco jinýho bych tu měl seriál Malviviendo. Španělskej tří seriovej internetovej seriál společnosti Diffferent je něco, co mi udělalo první polovinu roku. Čtyři hlavní postavy, hulič, dealer co zkurví na co šáhne a šuká jen šeredy, kleptoman s narkolepsii a bejvalej veterán na vozejku ve fiktivní chutý čtvrti ve španělsku zažívaj celkem šílenosti. Každá epizoda odkazuje na nějakej světovej seriál a všechny na sebe navazujou. Díky malviviendu se ke mně dostal další krutej počin, Flaman.

Shit… právě sem dohulil a už se mi nechce pokračovat… příště…. Bbk

About The Author

Leave a reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *